Vaše průvodkyně se představují

Kamila Balcarová
Kamila Balcarová

“Mám ráda to zrcadlo, které nám dospělým každodenně nastavují děti. Díky nim máme šanci se dále vyvíjet i ovlivňovat tvář světa.”

Michaela Willheimová
Michaela Willheimová

"Snažím se dětem pomáhat tak, aby to dokázaly samy, a dospělým, aby dokázali být pro své děti průvodci na jejich cestě, nikoli vůdci či učiteli. Děti jsou naše budoucnost a my jsme jejich nejpravdivější přítomnost. Vychovávat děti znamená vychovávat především sami sebe”.

Chceme být ideálními průvodkyněmi na vaší cestě rodičovstvím

Když si uvědomíme ten pocit, jaké to bylo, když se nám narodilo naše první dítě. Jaké pocity jsme zažívaly, jak moc jsme stály o přítele, který nám poradí a potvrdí nám, že jdeme tou správnou cestou. Tak právě pro tento pocit, pro tuto vzpomínku se chceme s vámi podělit o to, co jsme během naší cesty zažily a vyzkoušely. Věříme, že jsme našly cestu k přirozenému rodičovství, kdy je spokojená celá rodina. Děti i rodiče.

6 důvodů proč s námi jít do kurzu

 • 1
  Životní zkušenosti s vlastními dětmi
  Jsme maminky dvou a tří dětí, máme tedy možnost každý den zažívat s našimi ratolestmi všední realitu a můžeme vám předat, co nám doma funguje a co naopak ne.
 • 2
  Poznatky z praxe v klasickém školství
  Pracovaly jsme také jako učitelky na klasické základní škole, máme tedy porovnání, že to jde jinak a lépe.
 • 3
  Montessori AMI výcvik
  Jsme absolventky náročných mezinárodních montessori výcviků přednášenými předními lektory z Association Montessori Internationale.
 • 4
  Znalosti z výcviku vyzkoušené v praxi
  V loňském roce jsme založily montessori dětskou skupinu. Měly jsme možnost pracovat tak s 12 dětmi od 18 měsíců do 3 let. Vyzkoušely jsme si tedy, jak fungují teoretické poznatky z výcviku v praxi..
 • 5
  Neustálý kontakt s dětmi
  Od roku 2007 pořádáme a pravidelně vedeme montessori pracovny pro děti s rodiči, kde máme možnost pracovat nejen s dětmi, ale také s jejich rodiči či prarodiči. Známe tedy jejich potřeby a víme, jak důležitá je pro ně podpora jejich rodičovských kompetencí.
 • 6
  Práce s dospělými
  Od roku 2008 se věnujeme také vzdělávání dospělých, cestujeme po celém Česku. Víme, jaké otázky zajímají rodiče napříč celou republikou. V Praze pracujeme v Montessori Institutu Prague.

Mám tu čest s děvčaty spolupracovat a podle mého názoru patří mezi největší profíky, co znám. Podělí se s vámi nejen o mnoholeté zkušenosti, ale věnují vám i kus sebe!

Soňa HavlíčkováCongress manager

Zkušené lektorky vzdělávání dospělých, které umějí propojit mateřskou lásku s odbornými poznatky. Příjemné komunikativní osobnosti s nadprůměrnou schopností empaticky se napojit na posluchače a citlivě identifikovat, s čím potřebují posluchači pomoci.

Miroslava VlčkováŘeditelka Montessori Institute Prague (MIP)