Provedeme vás na vaší cestě k montessori a ke šťastnějšímu rodičovství

Když si uvědomíme ten pocit, jaké to bylo, když se nám narodilo naše první dítě. Jaké pocity jsme zažívaly, jak moc jsme stály o přítele, který nám poradí a potvrdí nám, že jdeme tou správnou cestou. Tak právě pro tento pocit, pro tuto vzpomínku se chceme s vámi podělit o to, co jsme během naší cesty zažily a vyzkoušely. Našly jsme cestu k přirozenému rodičovství, kdy je spokojená celá rodina. Děti i rodiče.

6 důvodů proč být na cestě s námi

 • 1
  Životní zkušenosti s vlastními dětmi
  Jsme maminky dvou a tří dětí, máme tedy možnost každý den zažívat s našimi dětmi i všední realitu a můžeme vám předat, co nám doma funguje a co naopak ne. Jsem tedy už o krok napřed:-).
 • 2
  Poznatky z praxe v klasickém školství
  Pracovaly jsme také jako učitelky na klasické základní škole, máme tedy porovnání, že to jde jinak a lépe.
 • 3
  Montessori AMI výcvik
  Jsme absolventky náročných mezinárodních montessori výcviků přednášenými předními lektory z Association Montessori Internationale.
 • 4
  Znalosti z výcviku vyzkoušené v praxi
  Před 12 lety jsme v Praze začaly s konceptem Montessori pracoven pro rodiče a děti. Pokračujeme v něm dosud:-). Založily jsme montessori dětskou skupinu v Montessori školách Andílek. Měly jsme možnost intenzivně pracovat s 12 dětmi od 18 měsíců do 3 let. Vyzkoušely jsme si tedy, jak fungují teoretické poznatky z výcviku v praxi s dětmi i s dospělými.
 • 5
  Neustálý kontakt s dětmi
  Díky vedení montessori pracoven pro děti s rodiči, máme možnost pracovat nejen s dětmi, ale také s jejich rodiči či prarodiči. Známe tedy jejich potřeby a víme, jak důležitá je pro ně podpora na cestě rodičovstvím.
 • 6
  Práce s dospělými
  Již 10 let se věnujeme také vzdělávání dospělých, cestujeme po celém Česku. Víme, jaké otázky zajímají rodiče napříč celou republikou. V Praze pracujeme v Asociaci Montessori ČR a v Montessori Institutu Prague.

Mám tu čest s děvčaty spolupracovat a podle mého názoru patří mezi největší profíky, co znám. Podělí se s vámi nejen o mnoholeté zkušenosti, ale věnují vám i kus sebe!

Soňa HavlíčkováCongress manager

Zkušené lektorky vzdělávání dospělých, které umějí propojit mateřskou lásku s odbornými poznatky. Příjemné komunikativní osobnosti s nadprůměrnou schopností empaticky se napojit na posluchače a citlivě identifikovat, s čím potřebují posluchači pomoci.

Miroslava VlčkováŘeditelka Montessori Institute Prague (MIP)