Webináře

Webináře jsou zaměřeny na různá témata a budou se zabývat odlišnými věkovými kategoriemi. Budeme si zvát různé odborníky jak z oblasti montessori, tak z jiných zajímavých oborů.

Postupně zde budou přibývat všechny naše online vysílání zdarma. Doufáme, že se to stane takovým archivem pro rodiče, kde najdete potřebnou inspiraci.

Nazral již čas na školku?

Je nutné mé dítě už do školky dávat? Stejně budu doma s mladším dítětem, tak proč jej nenechat doma s námi? V tomhle věku začínají toužit po jiných dětech, tak aby o něco nepřišlo. Jak poznat, zda je už na školku dostatečně zralé?

Jak připravit prostředí doma?

Proč po sobě vaše dítě neuklízí? U ničeho delší dobu nevydrží? Má problémy s usínáním? Kladete si otázky, proč to doma pořád nefunguje? To vše může souviset s tím, jak máte uspořádán váš společný prostor.

Nosí dárky Ježíšek?

Vánoce v duchu montessori - jaké by mohly být?

V klidu, v rodinném kruhu, se zachováním některých zvyků lidové tradice, s úctou k řemeslu, s láskou mezi dospělými i dětmi, ve snaze o porozumění a harmonii. 

Chytré dárky pro malé děti

V čase před Vánoci, každý z rodičů nejvíce řeší jaký dárek vybrat pro své dítě, aby jej potěšilo. Dá se vybrat hračka, která potěší a současně bude naše dítě rozvíjet?

Podělíme se  s vámi o naše tipy. 

Svoboda x zodpovědnost

Přejeme si, aby naše děti byly schopné se rozhodovat samy, aby nebyly slepě poslušné, aby zakusily svobodu již od útlého věku. Proto je potřeba dětem stanovit jasná pravidla a hranice a tím dojít  k přirozené odpovědnosti.

 

O čem příště?

Jaké téma by Vás zajímalo? O čem byste rádi diskutovali? Jakého zajímavého hosta byste pozvali?